Tesnoba, anksioznost, napadi panike.
Se naučiti s tem živeti
ali jih odpraviti?
Se naučiti s tem živeti
ali jih odpraviti?
“Strahovi. Tresenje. Občutki odtujenosti in nemoči.
Občutki, da je z nami nekaj hudo narobe in da se nam bo zmešalo.
Nenehna potreba po samokontroli, nadzoru in umirjanju misli.”
To so za marsikoga (žal) čisto “normalni” občutki in strahovi s katerimi se soočajo skozi dan.
Ko smo v stanju, ko imamo simptome (panične napade, anksioznost ,…) se je dobro na eni točki ustaviti. V tem obdobju imamo namreč običajno občutek, da se nam v življenju vse ruši.
S tem, ko se na eni točki umirimo, si lahko vzamemo čas in pogledamo malo širšo sliko dogajanja v našem življenju. Te težave lahko na eni strani lajšaš s stvarmi, ki jih predpisuje medicina, ali pa pogledaš na težave iz drugega zornega kota in poiščeš, kaj nas je do teh težav sploh pripeljalo.
In ta del raziskujemo pri Točki zdravja. 80% naših strank poišče našo pomoč, ker si želijo odpraviti anksioznost, napade panike, depresijo, tesnobo in razne strahove. In uspelo jim je s pomočjo tehnik in orodij, ki jih skozi naše programe izvajamo po A. L. F. A. modelu.
In veseli me, da si še tukaj in da lahko začneva raziskovat zakaj se določeni strahovi sploh pojavijo.
STRAHOVI!
- GLOBLJI STRAH je tisti, ki ga v tistem trenutku težav ne poznamo in ga dejansko raziskujemo, ko iščemo odgovore.
- RAZUMSKI STRAH je v ospredju in je vezan na trenutno stanje – torej kaj se nam sploh dogaja. "Zakaj imamo te težave, bojim se nemoči, da se mi bo kaj zgodilo, kako bom mamica, kaj bo z mojo kariero ,…" Ta razumski strah je lahko zelo intenziven in v času težav se vsi preveč osredotočamo nanj. Prav tako nam onemogoča, da bi stopili globlje v sebe in raziskovali tisti globlji strah, ki nas je do tega stanja pripeljal. Torej ključno je zavedanje, da je ta razumski strah vezan na globlje vzorce. Nekaj se je torej pred časom moralo zgoditi, oz. začeti dogajati, da imamo danes te simptome.
- KRONIČNI STRAH je v ospredju in je vezan na trenutno stanje – torej kaj se nam sploh dogaja. "Zakaj imamo te težave, bojim se nemoči, da se mi bo kaj zgodilo, kako bom mamica, kaj bo z mojo kariero ,…" Ta razumski strah je lahko zelo intenziven in v času težav se vsi preveč osredotočamo nanj. Prav tako nam onemogoča, da bi stopili globlje v sebe in raziskovali tisti globlji strah, ki nas je do tega stanja pripeljal. Torej ključno je zavedanje, da je ta razumski strah vezan na globlje vzorce. Nekaj se je torej pred časom moralo zgoditi, oz. začeti dogajati, da imamo danes te simptome.
2 načina odkrivanja vzrokov težav:
- OSREDOTOČENOST NA SIMPTOME:
Če malce razmisliš in poskusiš utišati razum in ego.
Ti vsi simptomi kdaj predstavljajo zavetje?
Torej, da z njimi dosežeš, da se umakneš od tempa življenja. Da te ljudje okrog tebe pustijo na miru. Da nihče več nič ne zahteva ali pričakuje. Po drugi strani pa dobiš od njih nekaj več pozornosti kot sicer.
V primeru, da so vsi simptomi oblika bežanja pred realnostjo, bomo poudarjali simptome in temu dajali energijo.
Kaj s tem dosežemo?
Bolj kot se bomo na to osredotočali, slabše bo. Več kot je strahov, več je tesnobe, bolj smo anksiozni, prej izzovemo panični napad.
Vem. Težko je. Ko smo v začaranem krogu nenehnih strahov, negativnih misli, občutka, da bomo vsak trenutek dobili napad panike in že vsak trenutek živimo v strahu, kaj je z nami narobe, je težko, da se ne osredotočamo na simptome. Vseeno pa moramo paziti, da ne pademo v čisto šibkost in da ne poudarjamo samo težave, ampak… Predvsem iščemo Rešitev lahko spoznaš na brezplačni celostni osebnosti analizi na katero se lahko prijaviš tukaj.
- OSREDOTOČENOST NA REŠITEV:
Imam težave, kaj se moram iz te lekcije naučiti?
V nadaljevanju odkriješ
3 potencialna mentalno - duhovna in čustveno - osebnostna ozadja
za panične napade, tesnobo in anksioznost
Ali nas je to stanje v katerem smo sedaj ustavilo,
ker smo nenehno hiteli in počasi izgorevali,
se razdajali in pozabili na sebe?
Ta točka je pogosto glavni razlog. Zakaj? Ker je ta točka tista, pri kateri pozabljamo na sebe, nimamo čustvenih filtrov in se skozi hitenje dokazujemo in gremo preko sebe. Izgorimo lahko tudi čustveno. Ne samo fizično. Pride do čustvenega zloma, kjer nismo več kos situacijam v življenju.
Kaj se dogaja, ko se razdajamo in pozabimo na sebe?
- Igra vloge;
- Igra tega, da imamo občutek nadzora, da imamo vse pod nadzorom (pri močnih energijah);
- Iskanje pripadnosti, z željo, da nekomu ugajamo (bolj kot bomo dobri, bolj bomo ljubljeni in sprejeti – a na koncu samo mi izgorimo, hvaležnosti pa ni, ker smo s tem mi sebe umetno hranili.);
- Igra nezaupanja v sočloveka.
Ali so nas čustva preprosto prerastla in kot posledica tega,
da čustev nismo nikoli izražali,
se danes kažejo simptomi.
Kaj torej pomeni, da nas čustva prerastejo?
Da smo vsakič nekaj potlačili. Mogoče, smo že kot otrok morali hitro odrasti, bili neslišani in nevidni skozi čustva in bolečino. Si bil/-a deležen/-a prepirov in s tem tesnobnih občutkov in strahu. Nikoli nisi imel/-a filtra, da bi to izrazil/-a, predvsem nežne energije. Takrat se stvari nabirajo in čez čas se odražajo kot panični napadi.
Ali smo kdaj bili umetno stabilni, v ščitu in smo bežali od sebe?
Smo do sedaj umetno bežali?
V ozadju podobna čustvena zaprtost, kot pri 2. točki. Oseba, ki je umetno stabilna, beži od šibkosti.
“Ne bom šibka, ne bom podrejena, bom si naložila vse na sebe, bom vsemu kos ,…”
Pri tem lahko gre za karmični dolg. Se bojiš biti podrejena in v šibkosti ,… Sebe forsiraš, da si vedno stabilna, bežiš pa od svojih realnih občutkov? Vse to lahko privede do paničnega napada.
- OSREDOTOČENOST NA SIMPTOME:
Ko ustvarjamo miselni proces, ustvarjamo čustveno strukturo in pošljemo energijsko vibracijsko signale, ki so vezane na fizično telo. Tako ustvarimo akcijo in višek energije.
Tako pri anksioznosti/tesnobi s premlevanjem kako bom kaj izpeljali,… ustvarjamo dodatno energijo in s tem dodatno anksioznost.
Tako lahko pridemo do zaključka, da vzrok za panične napade, tesnobo in aksioznost je sicer lahko stres. Vendar se je potrebno tudi vprašati kaj je v ozadju stresa. Morda:
- preobremenjenost,
- to, da se nikoli ne izraziš,
- da veliko premlevaš,
- da se dokazuješ,
- greš preko svojih zmožnosti
- želiš drugim ugajat,...
Kaj pa
SEDAJ?
Če si na točki, kjer želiš analizirat in pri sebi priti do odgovorov te vabim, da se mi pridružiš na brezplačni celostni osebnostni analizi.
Razdelala bova:
- celoten osebnostni del,
- čustvene blokade,
- določene stare konflikte, ki jih nosiš v sebi in
- prišla do zaključka, zakaj se ti danes kažejo določene stvari kot posledica nečesa.
