Telesni simptomi kot ogledalo čustev in vzorcev
Zaznavaš telesne simptome, ki jih ne znaš pojasniti in ne veš, od kje izvirajo?
Si večkrat zakrčen/a v vratu, razlog pa vedno najdeš zgolj v tem, da si »pod stresom«?
Te pogosto boli glava, pa ne najdeš razloga v hrani, količini spanja in/ali popite vode?
Si dlje časa hodil/a k fizioterapevtu zaradi medicinsko nepojasnjenih bolečin v križu?
Imaš težave v partnerstvu, ker ti je tvoja partnerka očitala, da se »nič ne pogovarjata«?
Tvoje telo ti nekaj sporoča.
Prisluhni mu!
BREZPLAČEN WEBINAR
KDAJ BO POTEKAL?
Ponedeljek, 5. 1. 2026, ob 19.00
KJE BO POTEKAL?
Preko ZOOM-a (pri tebi doma :P)

Vsi omenjeni primeri (in tudi primeri, ki jih imaš zdajle v mislih ti :P) so tako »običajni« in življenjski, da jih pogosto vzamemo kot »normalne«. Saj vsak gre kdaj na masažo, k fizioterapevtu ali po prepiru s partnerjem/ko pač ne govori nekaj ur, boš rekel/a.
Vem, in včasih je res temu tako. Pa vendar, kaj pa, ko težave vztrajajo dlje časa in z nekaj analitičnega pristopa lahko v njih hitro prepoznaš vzorce svojega delovanja, ki so v ozadju težav, ter se ponavljajo praktično že vse življenje?
Nečesa ne vidiš, se izogibaš, potiskaš… A telo si vse to zapomni.
Shranjuje. Nalaga. Čaka, da boš prisluhnil/a.
Kako naj prisluhnem telesu?
Vprašaj se:
- koliko stresa v mojem življenju zares ne morem nadzorovati, koliko pa si ga ustvarjam sam/a (npr. s tem, ko si nalagam bremena, ki si jih ne bi bilo treba, ker preko tega dobivam občutek, da sem sposoben/a in viden/a, slišan/a)?
- kako procesiram svoja čustva? Se jih zavedam, jih izrazim ali raje utihnem, ko mi je nekaj čustveno naporno, in jih potlačim?
- koliko zaupam vase in se zavedam svoje vrednosti? Se dokazujem drugim, da bi dobil/a njihovo pozornost in potrditev, ob tem pa pritiskam nase in si posledično ustvarjam pogoste glavobole?
- je očitek partnerke utemeljen, ker se pogovorom o čustvih zares izogibaš (ker zaradi pomanjkljivega stika s čustvenim svetom dejansko ne veš, kaj bi rekel)?

Kje je torej razlog?
Če želiš razumeti, od kod to prihaja, se moraš ustaviti in prisluhniti:
- kaj se dogaja s tvojimi čustvi?
- kako deluješ v odnosih—so podporni ali izčrpavajoči?
- ali nosiš kakšno izkušnjo, ki je nisi predelal/a?
- kakšen čustveni vzorec si prinesel/a iz primarne družine?
Se prepoznaš?
Opaziš, kaj se dogaja s tabo, ko tvoj um išče izgovore?
Dokler si bil/a ranljiv/a in odprt/a za raziskovanje, si gledal/a širšo sliko, bilo je veliko možnosti, ki so se začele odpirati, imel/a si ideje, kako boš živel/a po spremembi, ipd. Ob tem si občutil/a nekaj podobnega, kot navdušenje, morda olajšanje, veselje in vznemirjenje.
V trenutku, ko pa si zablokiral/a in se je vklopil um, se je tvoje razmišljanje zožalo na zelo ozek kanal, skozi katerega si spustil/a samo še pesimistične predloge, negativne scenarije, težnjo po ohranitvi sedanjega stanja, to pa je kreiralo slabo počutje, razočaranje, žalost. Na kratko, v vsakem izgovoru je možno začutiti tvoje pomanjševanje sebe in svoje vrednosti.
Kateri strahovi se lahko aktivirajo?
- Strah pred spremembo
- Strah pred izgubo
- Strah pred bolečino
- Strah pred neznanim
- Strah pred nesprejetostjo, nazaželjenostjo in neizraženostjo

"Ko je učenec pripravljen, se pojavi učitelj.''
Sem Timi Soršak in v največjo čast mi je, da me je že na stotine ljudi izbralo kot mentorja na poti odpravljanja medicinsko nepojasnjenih zdravstvenih težav. Moje poslanstvo je, da pomagam osebam do boljše kvalitete življenja na osebnostnem in zdravstvenem področju.
Že od nekaj sem iskal odgovore in dodatno znanje na področju delovanja človeka in mentalno-duhovnih ozadij. Skozi sam študij na zdravstveni fakulteti, delo v zdravstvu in tudi kasneje, ko sem se odločil za svojo pot, sem prišel do zaključka, da lahko na ogromno stvari v našem življenju vplivamo mi sami.
Izjemno sem ponosen na to, da znam poiskati izvorno jedro za prav vsako nepojasnjeno težavo, s katero se oseba sooča in tej osebi pomagati tudi pri odpravi le teh.
Izkušnje povejo vse ...
Podrsaj levo po galeriji in preberi izkušnje ljudi, ki so se udeležili našega celostnega programa samopomoči.
Si prišel/-la v življenju do točke, kjer ne samo da veš, da potrebuješ neko spremembo, ampak si pripravljeno v njo iti 100%.
Si že iskal/-a v preteklosti kakšne rešitve – skozi knjige, seminarje, različne oblike terapij in tako naprej, ampak se v praksi še vedno soočaš z istimi težavami.
Se zavedaš, da boš težko sam/-a rešil/-a svoje težave in da potrebuješ podporno skupino, kjer se bomo skupaj podali na pot celostnega raziskovanja čustveno energijskih težav za tvoje težave
Dobra novica je, da smo vsem željnim spremembe znali pomagati, saj znamo vsakogar peljati skozi proces, kjer najdemo rešitve na čustveno – energijski ravni in osebi ne pomagamo le v teoriji, ampak predvsem v praksi, kjer so rezultati vidno zelo hitro.
Lahko se pohvalimo, da smo vse izkušnje do sedaj pridobivali na točno določenih ciljanih individualnih posvetih in programih, vse to in vso to znanje pa bomo sedaj v celoti delili s teboj in tvojo podporno skupino v katero se vpisuješ.